Son Dakika Ekonomi Haberleri, Son Dakika Ekonomik Haberleri, Diyarbakır Son Dakika Haberleri, Mardin Son Dakika Haberleri, Trabzon Son Dakika Haberleri

Kaymakam Safitürk’ün şehit olmasında ‘ihmal’ davası

MARDİN’in Derik Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Fatih Safitürk’ün şehit edildiği saldırıda ‘görevi ihmal’ suçlamasıyla 9 polisin yargılandığı davanın duruşması yapıldı. Derik ilçesinde 10 Kasım 2016’da uğradığı bombalı saldırıda şehit olan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Fatih Safitürk’ün hayatını kaydetmesine ilişkin ‘görevi ihmal’ suçlamasıyla tutuksuz 9 polisin yargılandığı davanın duruşması Derik Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya şehit Kaymakam Safitürk’ün babası Asım ve ağabeyi Ali Haydar Safitürk katılırken, tutuksuz yargılanan 9 polis memurunun katılmadığı gözlendi. Duruşma, delillerin yeniden incelenmesi için 14 Ocak 2021 tarihine erteledi.Duruşmanın ardından açıklamada bulunan ağabey Safitürk, ‘Şehit Kaymakamımız Muhammed Fatih Safitürk’ün davasında gerçek katillerin bulunup, yargılanmasının peşindeyiz. Bu yüzden buraya geldik’ dedi.Derik Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hicabi Aytemür, şehidin babası Asım ve ağabeyi Ali Haydar Safitürk’ü makamında ağırladı.  

Bir önceki yazımız olan Hayırsever Keleşoğlu Mardin'de 24 derslikli okul yapacak başlıklı makalemizde Güncel, Hasan Keleşoğlu ve Kızıltepe hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir